Binance a Mastercard chtějí přetlačit kryptoměny i do běžných plateb

Jako první by měli začít využívat společné služby Binance a Mastercard lidé v Argentině. Tuto jihoamerickou zemi již dlouhá léta sužuje vysoká inflace.

Největší kryptoměnová burza na světě Binance uzavřela velmi významnou dohodu s platební společností Mastercard. Jejich cílem je umožnit svým klientům, aby používali při placení kryptoměny ve zhruba 90 milionech obchodů po celém světě.

První bude Argentina
Podle Miebacha uvedená dohoda ještě více prohloubí adopci a využitelnost kryptomen mezi širokou veřejností. Usnadní tak používání kryptoaktiv a využije se tak potenciál, který v sobě skrývá technologie blockchain, na které běží například bitcoin.

Jako první by měli začít využívat společné služby Binance a Mastercard lidé v Argentině. Tuto jihoamerickou zemi již dlouhá léta sužuje vysoká inflace, jakož i státní bankroty. Kryptoaktiva jsou tak jednou z možností, jak mohou Argentinci ochránit své peníze před ztrátou jejich kupní síly. Aktuální míra tamní inflace dosahuje více než 70 procent.

I Visa chce kryptoměny
Pozadu nechce zůstat ani hlavní konkurent Mastercardu. Společnost Visa totiž také plánuje zařadit kryptoměny do svého platebního systému. Například v Brazílii už začala vydávat karty s bitcoiny s označením Ripio Card. Platby touto kartou uživatelům generují cashback v bitcoinech, které se v okamžiku platby převedou na běžnou měnu. Majitel karty následně obdrží pětiprocentní cashback v bitcoinech.

„Oznámení o spolupráci mezi Binance a Mastercard je z hlediska globální adopce kryptomen pozitivním fundamentem, který nemohou ignorovat žádní kritici kryptomen. Pokud se největší platební korporace zajímají o kryptoměny a touží je nabízet svým klientům, je to legitimní argument vůči kritikům, kteří stále tvrdí, že kryptomeny jako takové jsou jen Ponziho schématem a Bitcoin může padnout kdykoli na nulu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram