Hypotéka na deset let už přes 3 procenta. Dvojka na trhu zvyšuje sazby

VÚB Banka s více než dvacetiprocentním podílem na trhu s hypotékami zvyšuje sazby na úvěrech na bydlení o 0,3 procentního bodu.

VUB

VÚB Banka o změnách sazeb informovala v pátek.

Jak budou vypadat sazby VÚB banky nově:

1–1,99 %

3–1,99 %

4–2,19 %

5–2,29 %

10–3,09 %

Finanční domy od začátku letošního roku rozjely zvyšování sazeb v takovém tempu, jaké téměř nikdo z odborníků nečekal. „Vývoj úrokových sazeb hypoték se za poslední tři měsíce radikálně změnil. Sazby narostly u některých fixací io více než jeden procentní bod, což je velmi rychlý nárůst, který nikdo neočekával,“ tvrdí pro Pravdu hypoteční specialista Boris Ilić z Gepard Finance.

Close up of key with keychain lies on the table. A woman in a denim shirt signs documents at the background. The concept of insurance, mortgage and rental of real estate.

Hypoteční boom pokračuje. Lidé si půjčili rekordní tři miliardy, spěchají, aby stihli levné úroky

Ještě v lednu se daly získat tří- až pětileté fixace, což jsou stále nejoblíbenější vázanosti, za velmi výhodných podmínek – pod jedno procento – téměř v každé bance. V současnosti se ale situace otočila. V polovině května už jen dvě banky nabízejí sazby ve stejných fixacích pod jedno procento. Úroky už několik měsíců šplhají stále výše a výše. Oproti listopadu loňského roku zdražily nově poskytnuté hypotéky skoro o čtvrtinu.

Další články autora