Nvidia zklamala očekávání trhu

Známý výrobce grafických karet nepočítá s rychlým zotavením.

Výsledky amerického výrobce grafických karet Nvidia ve 2. kvartálu stejně jako vyhlídky pro probíhající čtvrtletí zklamaly očekávání trhu. Společnost navíc po výrazném zpomalení nepočítá s rychlým zotavením. Její akcie v prodlouženém obchodování klesly o 4,5%.

Pokles poptávky
Nvidia už před dvěma týdny varovala, že její tržby budou podstatně nižší, než původně předpokládala, a že její zisková marže se zhorší. Důvodem je výrazný pokles poptávky způsobený makroekonomickou situací.

Tržby ve 2. kvartálu vzrostly o 2,9 % na 6,7 ​​miliardy USD (6,74 miliardy eur) ze 6,51 miliardy USD ve stejném období před rokem. To bylo v souladu s předběžnými čísly. Firma však původně počítala s tržbami na úrovni více než 8 miliard USD.

Čistý zisk meziročně padl na 660 milionů USD nebo 26 centů na akcii z 2,37 miliardy USD nebo 94 centů na akcii. Upravený zisk činil 1,29 miliardy USD nebo 51 centů na akcii oproti očekávaným 1,26 USD na akcii.

Tržby
Tržby herní divize klesly o třetinu na 2,04 miliardy USD. Naopak tržby v segmentu datových center si polepšily o 61 % na 3,81 miliardy USD.

Společnost počítá v probíhajícím kvartálu s tržbami na úrovni 5,9 miliardy USD, což je o více než 1 miliardu USD méně ve srovnání se stejným obdobím před rokem stejně jako výrazně méně ve srovnání s prognózami analytiků na úrovni 6,95 miliardy USD.

Nvidia v uplynulém čtvrtletí také pro snížená očekávání týkající se poptávky zaznamenala odpisy hodnoty zásob ve výši 1,22 miliardy USD.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram